Jak działa skup nieruchomości?

Skup nieruchomości to temat, który staje się coraz bardziej popularny. Osoby, które potencjalnie chcą się na niego zdecydować, z pewnością zadają sobie pytania, takie jak: jak działa skup nieruchomości, czy skup nieruchomości się opłaca i jakie właściwie są jego zalety? Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, poniżej zawarto informację wnoszące przydatną wiedzę dotyczącą skupu nieruchomości.
Skup działek

Czym jest skup nieruchomości?

Skup nieruchomości to metoda sprzedaży posiadanej nieruchomości, która jest niezwykle sprawna i szybka. Szczególnie polecana jest dla osób, którym bardzo zależy na czasie, bo choć zwykle wycena nieruchomości jest niższa od jej realnej wartości, to gwarantuje bezproblemową transakcję i natychmiastową zapłatę. Skup nieruchomości to więc nic innego jak szybka i bezpłatna wycena nieruchomości, po wcześniejszym skontaktowaniu się z daną firmą, na której cenę możemy się zgodzić bądź też oczywiście nie. Następnie miejsce ma spotkanie u notariusza w celu podpisania niezbędnych dokumentów i sfinalizowania transakcji, aby nieruchomość zmieniła właściciela, a jej były właściciel otrzymał pieniądze za sprzedaż.
Zadzwoń już dziś!
+48 666 214 214

Czy skup nieruchomości się opłaca?

Choć skup nieruchomości dla niektórych wydaje się wciąż ostatecznością, jest to jednak metoda, na którą decyduje się coraz więcej osób. Jakie są zatem zalety skupu nieruchomości?

• Podstawową zaletą jest już wyżej wspomniana szybkość całej procedury transakcyjnej. Sprawna wycena i dobre zorganizowanie wszystkich formalności sprawia, że cały proces przebiega niezwykle szybko i efektowanie. Finalnie, każda strona uzyskuje to, czego chciała i to bez zbędnego marnowania czasu, co zapewne jest szczególnie ważne dla osoby sprzedającej, która wybiera tę metodę, chcąc szybko pozbyć się nieruchomości i otrzymać pieniądze.

• Skup nieruchomości jest też dobrą opcją dla osób, które ze względu na jakieś cechy swoich nieruchomości, nie mogą ich sprzedać czy trudno jest znaleźć na nie potencjalnego klienta, na przykład ze względu na niekorzystną lokalizację, zniszczenia czy zadłużenia.

• Za skupem nieruchomości przemawiają również automatycznie zmniejszone obowiązki sprzedającego i mniejsza konieczność dopilnowywania żmudnych formalności, które w normalnej sytuacji byłyby na głowie sprzedającego. W przypadku korzystania z usług skupu nieruchomości to pracownicy zajmują się dokumentami, które oczywiście sprzedający również może kontrolować.

• Dla niektórych znaczenie może mieć fakt, że skup może zakupić nieruchomość, która obciążona jest hipoteką.

Kontakt
Adres
ul. Piekarska 197, 43-300 Bielsko-Biała
Napisz do nas!